W ostatnim tygodniu roku szkolnego pożegnaliśmy się z realizowaną w klasie pierwszej innowacją pedagogiczną ,,Z Brzechwą i Tuwimem przez szkolny rok”. Przez wiele miesięcy uczniowie poznawali twórczość Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, rozwijając wyobraźnię, zainteresowania czytelnicze oraz kreatywność.
Podczas ostatnich zajęć uczniowie poznali wiersze nawiązujące do zbliżających się wakacji. Afrykańskie rytmy towarzyszyły spotkaniu z bohaterem wiersza „Murzynka Bambo”, następnie wraz z Michałem w siedmiomilowych butach przemierzaliśmy Polskę, by na końcu dotrzeć na tajemnicze Wyspy Bergamuty. Literacka podróż stała się inspiracją do rozmów o wakacyjnych marzeniach i planach.
Po wysłuchaniu utworów dzieci wykonały pracę plastyczną – narysowały siebie w słonecznych okularach, w których odbijały się ich wymarzone wakacje. Powstały piękne, kolorowe prace pełne słońca, morza, podróży i radości.
Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział w projekcie, zaangażowanie i wspólnie spędzony czas z poezją Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Życzymy wszystkim bezpiecznych, słonecznych i pełnych niezapomnianych przygód wakacji!
Recenzja z wycieczki szkolnej do Pieskowej Skały i Ojcowa 15.06.2026r
Uczniowie klas I–IV uczestniczyli w pełnej wrażeń wycieczce do Pieskowej Skały i Ojcowa. Pod opieką przesympatycznej przewodniczki – pani Bogusi – poznawali historię i ciekawostki związane z odwiedzanymi miejscami.
W programie znalazło się zwiedzanie Zamku Królewskiego w Pieskowej Skale – zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz, a następnie spacer do słynnej Maczugi Herkulesa. Kolejnym punktem była wędrówka malowniczym szlakiem Doliny Prądnika do Bramy Krakowskiej.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkali się przy ognisku, podczas którego samodzielnie piekli kiełbaski. Wycieczka dostarczyła wielu pozytywnych emocji, nowych doświadczeń i pozostawiła piękne wspomnienia.