Innowacja pedagogiczna

W ostatnim tygodniu roku szkolnego pożegnaliśmy się z realizowaną w klasie pierwszej innowacją pedagogiczną ,,Z Brzechwą i Tuwimem przez szkolny rok”. Przez wiele miesięcy uczniowie poznawali twórczość Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, rozwijając wyobraźnię, zainteresowania czytelnicze oraz kreatywność.
Podczas ostatnich zajęć uczniowie poznali wiersze nawiązujące do zbliżających się wakacji. Afrykańskie rytmy towarzyszyły spotkaniu z bohaterem wiersza „Murzynka Bambo”, następnie wraz z Michałem w siedmiomilowych butach przemierzaliśmy Polskę, by na końcu dotrzeć na tajemnicze Wyspy Bergamuty. Literacka podróż stała się inspiracją do rozmów o wakacyjnych marzeniach i planach.
Po wysłuchaniu utworów dzieci wykonały pracę plastyczną – narysowały siebie w słonecznych okularach, w których odbijały się ich wymarzone wakacje. Powstały piękne, kolorowe prace pełne słońca, morza, podróży i radości.
Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział w projekcie, zaangażowanie i wspólnie spędzony czas z poezją Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Życzymy wszystkim bezpiecznych, słonecznych i pełnych niezapomnianych przygód wakacji!