KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

Programy na świetlicy 2022/2023
KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY to XV edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego, którego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. Materiały zostaną udostępnione w listopadzie 2022r. Nauka zachowań ekologicznych nie powinna być tylko modą, a przede wszystkim przejawem troski o przyszłość naszej planety i najmłodszych pokoleń. Wychowanie dziecka w duchu eko i zrównoważonego rozwoju kształtuje w nim wrażliwość, odpowiedzialność, a także sprzyja aktywnemu życiu w zgodzie z naturą oraz byciu oszczędnym. Należy dokładać wszelkich starań, aby szacunek do środowiska był dla dziecka czymś zupełnie naturalnym i przyjemnym.
Dzięki udziałowi w programie uczniowie poznają na świetlicy:
1.Sposoby na naukę ekonawyków w domu.
2.Sposoby na naukę ekonawyków poza domem.
3.Jak szanować rośliny i zwierzęta i troszczyć się o przyrodę.
4.Jak segregować śmieci i dbać o zasoby naturalne ziemi.
5.Jak dbać o środowisko i oszczędzać pieniądze.
6.Jak być aktywnym fizycznie.
7.Dlaczego warto jeść owoce i warzywa.
Po ukończeniu programu każdy uczeń otrzyma dyplom Kubusiowego Przyjaciela Natury