Akademia Bezpiecznego PUCHATKA

Akademia Bezpiecznego PUCHATKA

 

Klasa pierwsza(co roku, od wielu lat) uczestniczy w największym w Polsce programie edukacyjnym, który uczy Pierwszoklasistów, jak być bezpiecznym na drodze, w domu, w szkole oraz w czasie odpoczynku. Program przygotowany jest przez firmę Maspex – właściciela marki Puchatek wraz z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji i Nauczycielami. Dzieci otrzymały od wychowawcy książeczkę edukacyjną na rok szkolny 2015/2016.

W książeczce zawarte są gry i zabawy, które pomogą utrwalić wiedzę o zasadach ruchu drogowego, o tym jak unikać zagrożeń i jak bezpiecznie spędzać czas. Do każdego zadania są dołączone dobre rady i ostrzeżenia. Dodatkowo

w niej znajdują się ciekawe ćwiczenia związane z kosmicznymi podróżami.