Konstytucja 3-maja

 Co roku w dniach 1-3 maja w duchu patriotycznym, kulturalnie i na sportowo odbywają się obchody Dni Ziemi Kluczewskiej.

Poprzedzał je organizowany od 10 lat Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Ziemi Kluczewskiej, w którym udział brali uczniowie naszej szkoły.

Natomiast najlepsi pływacy biorą udział podczas trwających w pierwszy weekend maja Dni Ziemi Kluczewskiej w Maratonie pływackim „Przepływamy La Manche!”.

W ostatnim dniu obchodów Dni Ziemi Kluczewskiej dniu 3 maja uczniowie gromadzą się przy sztandarze naszej szkoły w świątyni p.w. N.N.M.P. w Chechle. Uczestniczą wraz z władzami lokalnymi, samorządowymi we mszy św. w intencji naszej Ojczyzny w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po mszy świętej delegacje składają wiązanki kwiatów na grobie partyzantów oraz przed tablicą upamiętniająca mieszkańców Chechła, poległych lub zaginionych podczas II wojny światowej. Wmurowana została na cmentarzu w pobliżu nagrobka, pod którym spoczywają bohaterscy żołnierze oddziału partyzanckiego AK „Surowiec”.

          Następnie w SP w Chechle odbywają się rozgrywki sportowe między drużynami ze szkół naszej gminy.