Dla Seniorów

 

 

Dnia 22 lutego 2019 roku przedszkolaki i uczniowie ZSP w Chechle wystawili dla seniorów otwartego dziennego Domu Seniora „Pustynna Oaza” dwuczęściowy program artystyczny.

Obecni też byli przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych, samorządowych
i lokalnych oraz mieszkańcy naszej miejscowości.

Zebranym bardzo podobał się występ młodych artystów. Wywołał wśród seniorów łzy wzruszenia. Przedszkolaki śpiewały piosenkę o Polsce i młodych Polakach-patriotach, a uczniowie o dziewczynie z granatem, powrocie do kraju oraz podejmowaniu nowym wyzwań, nim zmęczenie da o sobie znać . Dzieci śpiewem wyrażały miłość do ojczyzny, ale także do seniorów, którym dedykowane były wiersze i gra na instrumentach. Jesień życia to piękny czas, o czym mówili uczniowie, wcielając się w babcię i dziadka.

Program artystyczny w wykonaniu przedszkolaków i uczniów klas VI i VIII był miłym prezentem na otwarcie domu seniora. Z pewnością będzie niejedna okazja, aby spotykać się z seniorami i uczyć od nich wiedzy, mądrości i doświadczenia.

inf. Bożena Kliś