DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI

W tym roku 21 marca w naszej szkole zorganizowany został

DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI.

To jedyny dzień w roku, kiedy uczniowie przejmują rządy w szkole. Rozpoczęliśmy apelem wprowadzającym nas w tematykę dnia. Pani dyrektor Anna Kotara przekazała władzę w szkole uczniom, wręczając przewodniczącej SU Natalii Giermali symboliczny klucz do szkoły. Następnie odbył się konkurs na „Najpiękniejszą Panią Wiosnę”. Jury spośród 11 pięknie wystrojonych dziewczynek wybrało:

I miejsce – Alicja Pacia (kl.III),

II miejsce – Zuzia Czapla (kl.II),

III miejsce – Natalia Czapla(kl.III)

Wyróżnienie – Julia Rosikoń (kl.I), Jagoda Skrzypczak (kl.I),

Faustyna Palska (kl.Vb) i Aleksandra Woźniczko (kl. Vb)

Na kolejnych trzech lekcjach wyznaczeni uczniowie zamienili się rolami z nauczycielami i to oni prowadzili pod okiem pedagogów zajęcia dydaktyczne.

Dzień ten upłynął wszystkim na wesołej i przyjemnej zabawie. Zaśpiewaliśmy szkolny hymn wiosenny „Przyszła wiosna” i wysłuchaliśmy menueta L. Boccherriniego, pięknie zagranego na skrzypcach przez Faustynę Palską.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację i przebieg Dnia Samorządności.

info. Monika Zalewska