BEZPIECZEŃSTWO PIERWSZAKÓW

3 września 2019 r. uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w spotkaniu z Policjantem. Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusz przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcał do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Przestrzegał najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazywali się też dobra znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę. Zostały omówione zasady bezpieczeństwa związane z prewencją zachowań ryzykownych jak rozmowa z nieznajomym i wsiadanie do obcego samochodu. Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą dobre efekty. Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.

Znalezione obrazy dla zapytania odblaski dla dzieci