Code Week 2019 -kodowanie i programowanie dla przedszkolaków

W dniu 8 i 9 października 2019 r. uczniowie klasy piątej zaprosili do nauki kodowania i programowania najstarszą grupę przedszkolaków Pracownia komputerowa zamieniła się w pracownię programowania w Scratchu. Najpierw na tablicy projektowej pojawił się program Scratch. Uczniowie zamienili się rolami i byli nauczycielem uczącym programowania. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków były wskaźnikiem zadowolenia. Kotek najpierw zmieniał kolory, kształty, a następnie wydawał kocie odgłosy…W następnym dniu dodawane kolory i tło stanowiły niemałą radość. Zmiana „duszków” i kopiowanie kotków wzbogacała pomysłowość i wyobraźnię wśród najmłodszych i tych starszych…

Na tych zajęciach nie zakończymy naszej wspólnej przygody  z programowaniem… obiecaliśmy sobie, że jeszcze się spotkamy  i … nauczymy się dalszego programowania. Kod naszego nauczyciela to: cw19-gXdrO.

inf. Eleonora Lazurowicz-Senejko