W świątecznej atmosferze

Święta Bożego Narodzenia są wielkim darem dla nas. Bóg stał się człowiekiem, otworzył przed nami swoje ludzkie serce.

Dnia 13 grudnia 2019 r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chechle odwiedzili seniorów w ich Domu Seniora „Pustynna Oaza”. Młodzi artyści przedstawili inscenizację z okazji Świąt  Bożego Narodzenia.

Program jasełek pt. ”Maleńka miłość się rodzi” przedstawiał w sposób wymowny objawienie Daru Bożego Narodzenia. Dekoracja, stroje Maryi, Józefa,  aniołów, diabła, śmierci, królów, Heroda, pastuszków i innych postaci występujących w programie, przyciągały uwagę oglądających. Śpiewane kolędy  wzbogaciły widowisko.

Występujący aktorzy, uczniowie kl. VII, VI b i V  świetnie wcielili się w swoje role, aby przekazać  najważniejsze wartości płynące z narodzin Jezusa. Wszyscy poczuli się jedną rodziną, w której panuje radość, wzajemna życzliwość i zrozumienie.

Seniorzy i personel bardzo gościnnie przyjęli dzieci i młodzież. Również młodzi artyści obdarowali seniorów własnoręcznie wykonanymi kartkami świątecznymi.

Chwile wzruszenia i świąteczna atmosfera towarzyszyły spotkaniu i nawiązaniu więzi międzypokoleniowej. Takie piękne chwile wzbogacają nas i sprawiają, że uśmiech na twarzy drugiego człowieka jest najpiękniejszym prezentem.

„Niech w tę świętą noc Bożego Narodzenia
Do każdego z nas przyjdzie Chrystus.
Niech swoją mocą wspiera nasze wysiłki,
Niech wniesie w nasze życie miłość i radość,
Niech da nam światło, abyśmy szli właściwą drogą.”

inf. Bożena Kliś