Informacja dla rodziców uczniów !

W ostatnim okresie czasu obserwujemy – co jest typowe dla tej pory roku – zwiększoną ilość zachorowań na infekcje dróg oddechowych o charakterze wirusowym (przeziębienia, grypa).

Ze względu na warunki pogodowe infekcje łatwo się szerzą tym bardziej zalecamy chorym przede wszystkim pozostanie w domu. W związku z tym jeśli Wasze dzieci wykazują objawy przeziębienia (gorączka ↑38℃, złe samopoczucie, katar, kaszel) powinny pozostać w domu dla własnego zdrowia jak i po to by nie przenosić infekcji na innych. Dotyczy to również osób dorosłych. W tej sytuacji należy według obecnych zarządzeń skontaktować się telefonicznie się z lekarzem porani a ten jeśli wskazane zaleci dalsze postępowanie i ewentualne zgłoszenie do poradni lub oddziału szpitalnego. W chwili obecnej możliwe jest po konsultacji telefonicznej wystawienie zwolnienia lekarskiego lub opieki nad chorym dzieckiem.

Z poważaniem Zarząd NZOZ „Zdrowie” Sp.z o.o.