Konkurs szkolny „Napisz list do Seniora”

UWAGA UCZNIOWIE!!!

9 PAŹDZIERNIKA –  

jest Międzynarodowym Dniem Pisania Listów

Ogłaszamy konkurs szkolny

Odbędzie się on w następujących kategoriach:      I- klasy III-IV,         II- klasy V-VI,      III- klasy VII-VIII

Sięgnijmy po tradycyjny sposób przekazywania informacji. Dziś jeszcze internetowa korespondencja często jest nieosiągalna dla starszych osób, a w każdej rodzinie znajdą się seniorzy, którzy czekają na kilka ciepłych słów.

Z okazji trwania tygodnia pisania listów chcemy Was zachęcić do napisania papierowej wiadomości do takich właśnie osób.  Tak mało trzeba, aby na twarzy drugiej osoby wywołać uśmiech i dać dużo radości. Napisz list do Seniora, w którym zawrzesz miłe słowa. Napisane listy będą przekazane Seniorom. Dla zwycięzców przewidujemy ciekawe nagrody.

Termin – do 15 października 2020 roku                        Organizatorzy: SU, nauczyciele języka polskiego

Dnia 9 października obchodzimy Światowy Dzień Poczty, Znaczka Pocztowego i Pisania Listów, który został ustanowiony w 1969 roku w Tokio.

Z tej okazji, co roku odbywa się Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów, który trwa do 15 października.

 

https://magazynkontakt.pl/list-otwarty

Kilka miłych słów, koperta i znaczek pocztowy… Tak niewiele trzeba, by wywołać uśmiech drugiej osoby.

W tym dniu rozpoczyna się także tydzień poświęcony korespondencji w formie papierowej. Zachęcamy więc do sięgnięcia po starszą formę przekazywania informacji, życzeń, pozdrowień itp.

Listy mają ogromną wartość nie tylko dla samych nadawców i odbiorców, ale także w odtworzeniu historii. Stara korespondencja jest często cennym dokumentem, informacją i źródłem historycznym.

W dobie smsów, emaili, messengera itp. ciężko docenić wagę papierowej korespondencji, a młodzi ludzie przyzwyczajeni do krótkich informacji, obrazkowego wyrażania emocji mają często problem przelania swoich uczuć na papier.

Warto jednak przypomnieć, że pisanie listów wcale nie należy do dalekiej przeszłości. Jeszcze na początku XXI wieku, kiedy w Polsce nie była rozpowszechniona globalna sieć internetowa pisało się listy, wysyłało się kartki życzeniowe i pozdrowienia z wakacji do swoich bliskich.