XXXV Rajd Pieszy Szlakami Walk Oddziału „Hardego

W sobotę, tj. 27 września 2021 r. uczniowie klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej w Chechle wzięli udział w XXXV Rajdzie Pieszym Szlakami Walk Oddziału „Hardego”. Opiekunami byli: Bożena Kliś i Magdalena Palska. W rajdzie towarzyszył nam także Michał Bożek.

Trasa zaczynała się w Chechle, a wiodła przez Skałbanię, Błojec, Grabowę, Hutki-Kanki i kończyła się przy remizie OSP w naszej miejscowości. Przebiegała szlakiem partyzantów, którzy w czasie II wojny światowej walczyli z Niemcami hitlerowskimi, przemierzali lasy, ukrywając się przed wrogiem.

W trakcie rajdu uczniowie mieli różne zadania terenowe do wykonania, z którymi sobie dobrze poradzili. Po wykonanej misji na uczestników rajdu czekały upominki i gorąca grochówka.

Organizacja rajdu oraz przygotowany szlak były na wysokim poziomie. Uczniowie mogli przeżyć namiastkę realiów wojny. Już dzisiaj deklarują chęć udziału w następnej edycji.