8 lutego 2022 roku – Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego oraz świadomego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Jego zadaniem jest również zapoznanie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego korzystania z sieci.

DBI obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Organizatorem wydarzenia w Polsce, jest od 2005 r. Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), tworzone przez państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorów  unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF).

Nasza szkoła również włączyła się w obchody DBI, w każdej klasie odbyły się zajęcia edukacyjne na ten temat . Uczniowie klas 1-3 aktywnie brali udział w zajęciach interaktywnych on-line „Dzieci sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów ”.