Wycieczka do Katowic

23 września uczniowie klasy II i III wybrali się na wycieczkę do Katowic. Głównym celem było zwiedzanie Muzeum Śląskiego. Dzieci brały udział w ciekawych zajęciach, gdzie poprzez zabawę zostali wprowadzeni w tematykę malarstwa. Dowiedzieli się m.in. czym różni się portret od autoportretu, czy rekwizyty mówią nam coś o osobie portretowanej i wreszcie czy można namalować pejzaż w mieście. Rozmowom przy dziełach sztuki o różnorodnej tematyce towarzyszyły aktywności takie jak, układanie puzzli z dziełami sztuki i kolorowanie wybranych reprodukcji ze zbiorów muzeum. Uczniowie odbyli też wspólną podróż z Tomkiem Wilmowskim, wyruszając do Afryki, Australii, Ameryki Północnej i Południowej spotykając po drodze Aborygenów, Apaczów, Masajów i Indian Cubeo.

Zwieńczeniem wycieczki była zabawa w Bajce Pana Kleksa, gdzie zwabił nas przede wszystkim sentyment do Pana Kleksa. Na miejscu okazało się, że przy okazji rozwiązywania zagadek i poszukiwania zaginionych przedmiotów, dostaliśmy sporą dawkę wiedzy o zwierzętach, kosmosie, roślinach i ekologii. A Wielki Elektronik pokazał nam jak działa ognista huśtawka, jak ważnym wynalazkiem jest niegasnący płomyk czy tęczowy wybuch wulkanu. Poznaliśmy również  domową lokomotywę, a także pianę, która stała w płomieniach. Było ogniście oraz pouczająco!