Sposoby na smutek – spotkanie z psychologiem

Ostatnio w klasie II przeprowadzona została lekcja z psychologiem na temat smutku. Wspólnie z uczniami zastanawialiśmy się co kojarzy nam się ze smutkiem, co to w ogóle znaczy być smutnym? Czy smutek jest zły i jak sobie z nim radzić. Wspólnie czytaliśmy książkę “Kiedy nadchodzi smutek” E.Eland, rozmawialiśmy w jakich sytuacjach życiowych najczęściej ludzie są smutni i dlaczego doświadczamy smutku. Stworzyliśmy mapę myśli w tym temacie i zastanawialiśmy się nad tym czy istnieją sposoby radzenia sobie ze smutkiem, a jeśli tak to jakie? Okazało się, że każdy z nas inaczej radzi sobie z tą emocją. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi sposobami na radzenie sobie z takimi sytuacjami. Na koniec zajęć z psychologiem wykonywaliśmy słoiki ze sposobami na smutki, które potem ozdabialiśmy szczyptą radości.