Wręczenie nagród i dzień otwarty w IV Liceum Ogólnokształcącym w Olkuszu

W IV Liceum Ogólnokształcącym im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu odbył się 25.04 dzień otwarty dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych z terenu powiatu olkuskiego. Nasi uczniowie również w nim uczestniczyli.

Podczas wydarzenia rozstrzygnięto również dwa konkursy zorganizowane przez IV LO. Oto wyniki

Powiatowy konkurs pod patronatem honorowym Starosty Olkuskiego pn. „?????? ????” – ????????? ?????? zorganizowany we współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Olkuszu. W kategorii literackiej uczniowie zmierzyli się z testem wiedzy na temat życia i twórczości polskich romantyków: Mickiewicza, Słowackiego i Norwida. W kategorii literackiej Milena Rudy z klasy 8 zajęła 1 miejsce.

– Konkurs na interpretację wiersza K. K. Baczyńskiego. W tym roku uczniowie mieli za zadanie napisać opowiadanie inspirowane biografią poety oraz wierszem pt. „Biała magia”. Tu II miejsce zajęła Milena Rudy i III miejsce Anna Kulawik z klasy 8.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.