Narodowe Czytanie

Dzisiejszy dzień, tj. 12 września 2023 r., był ważnym wydarzeniem w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Chechle. W ramach Akcji Narodowe Czytanie czytaliśmy powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.

Brali w niej udział uczniowie klas I-VIII wraz z nauczycielami. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Anna Kotara-dyrektor ZSP w Chechle, Pani Maria Sierka-sołtys wsi, Pani Natalia Mermel-przewodnicząca KGW „Chechlanki” oraz Pan Józef Kaczmarczyk- radny Gminy Klucze.

Fragmenty powieści czytali też nauczyciele: Bożena Kliś i Monika Latos oraz następujący uczniowie: Zuzanna Małozięć-klasa 5, Hanna Habrzyk-klasa 6, Alicja Pacia, Milena Kulawik, Jan Żak i Szymon Palski z klasy 8.

Podczas wydarzenia spotkaliśmy się na łamach książki z bohaterami Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami. Odkryliśmy na nowo atmosferę tego działa, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy.

Tegoroczne Narodowe Czytanie było to z pewnością pasjonującym spotkaniem z klasyką polskiej literatury.