Mistrz pięknego czytania!

Wczoraj, tj. 14 grudnia 2023 roku w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu odbyło się wręczenie nagród laureatom XI edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego „MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA”.

Konkurs wpisuje się w 25 rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta.  Patronat honorowy nad imprezą objęli Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Starosta Powiatu Olkuskiego. Zadaniem uczestników było nagranie 4-minutowego filmu, na którym uczeń czyta prozatorski fragment wybranego utworu Zbigniewa Herberta. Jury oceniło 147 recytacji uczniów z 28 szkół powiatu olkuskiego.

Miło nam poinformować, że I miejsce i tytuł Mistrza Pięknego Czytania otrzymał Jan Żak- uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Chechle. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.