Podróże w nieznane!

Dnia 24 stycznia uczniowie klas 4,5,6,7 i 8 wraz z opiekunami wybrali się na spektakl teatralny pt. „Hobbit”. Obejrzeli go w Domu Kultury w Olkuszu. Przedstawienie wystawili aktorzy Katolickiego Teatru Edukacji w Krakowie.

Powieść J. R. R. Tolkiena porusza wiele ważnych i wzniosłych tematów. Przygody dzielnego Bilba Bagginsa to tylko pozornie prosta opowieść dla dzieci, w rzeczywistości utwór niesie ze sobą bardzo poważne przesłanie. Przede wszystkim jest to historia podróży, która odbywa się w każdym z nas. Oprócz tego mowa jest o bohaterstwie, dojrzewaniu, przyjaźni i miłości, która pokonuje wszelkie podziały. To nauka o odwadze i poświęceniu.

Spektakl bardzo podobał się wszystkim. Bogata scenografia, niesamowite efekty świetlne, wzruszająca oprawa muzyczna, piękne kostiumy i udział widzów w sztuce sprawiły, że widowisko na długo pozostanie w pamięci uczniów.