Powiatowy Konkurs Recytatorski dla klas I-III rozstrzygnięty!

5 marca 2024 r. siedemnastu  uczniów szkół podstawowych przystąpiło do finału XXI edycji  Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla edukacji wczesnoszkolnej, który w tym roku odbył się pod hasłem „Rodzina w poezji dziecięcej”. Honorowy Patronat nad konkursem objęli: Wójt Gminy Klucze, Starosta Powiatu Olkuskiego i Małopolski Kurator Oświaty.

Zgromadzonych gości powitała Anna Kotara – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Chechle przedstawiając najważniejsze informacje dotyczące organizacji i przebiegu finałowego etapu konkursu.
Corocznie organizują  go dwie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 w Olkuszu (nauczycielki: Iwona Kulawik, Renata Nieć, Danuta Kędzierska-Juzaszek) oraz Szkoła Podstawowa w Chechle(nauczycielki: Eleonora Lazurowicz-Senejko, Agnieszka Jurczyk-Szatan, Monika Zalewska).
Finał etapu powiatowego, tak jak w poprzednich edycjach, odbył się w gościnnych progach Galerii Sztuki Współczesnej Biuro Wystaw Artystycznych w Olkuszu. Sponsorami nagród dla każdego uczestnika byli: Starosta Powiatu Olkuskiego i Wójt Gminy Klucze.

Jury w składzie: Iwona Lis (nauczyciel języka polskiego w IV Liceum Ogólnokształcącym w Olkuszu),  Beata Wójcik (nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 1 w Bukownie),  Łukasz Jarosz (nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Olkuszu) miało trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców spośród wielu utalentowanych uczestników.

Po rozstrzygnięciu konkursu Pani Ewa Skubis- Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Olkuszu rozpoczęła galę wręczania nagród,
w której wzięła udział Wicestarosta  Powiatu Olkuskiego Pani  Paulina Polak, która była pod wielkim wrażeniem występów dzieci.

Pani Wicestarosta powiedziała:

„To, że już w tak młodym wieku potraficie z takim zaangażowaniem i emocją oddać piękno poezji, zwiastuje świetlaną przyszłość dla naszej kultury. Kiedyś, gdy już będziecie młodymi aktorami
i aktorkami, będę mogła powiedzieć, że pamiętam jak zaczynaliście swoją karierę.”

Laureaci XXI Edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla edukacji wczesnoszkolnej:

I miejsce „Mistrz Recytacji” – Alicja Drąg – Szkoła Podstawowa nr 1 w Olkuszu kl. III b,
opiekun Jadwiga Stasiak.

II miejsce „Pierwszy Wicemistrz Recytacji” – Maria Tarasów – Szkoła Podstawowa w Bolesławiu
kl. III b, opiekun Edyta Sadzawicka.

III miejsce „Drugi Wicemistrz Recytacji” – Solomia Stetsko – Szkoła Podstawowa w Kluczach
kl. III ,  opiekun Agnieszka Szarek.

Wyróżnienia otrzymali:

  • Amelia Bojanowicz – Szkoła Podstawowa nr 1 w Olkuszu – kl. III b – opiekun Iwona Kulawik
  • Aleksandra Janik – ZSP w Zarzeczu – kl. III – opiekun Renata Szatan
  • Piotr Kuś – ZSP w Kąpielach Wielkich – kl. I – opiekun Lidia Mąkol
  • Maja Zub – Szkoła Podstawowa w Kluczach – kl. III – opiekun Agnieszka Szarek
  • Malwina Myca – ZS w Wolbromiu – kl. III b – opiekun Barbara Wróbel

Dziecięce zmagania na polu recytacji podziwiali zgromadzeni na sali rodzice, nauczyciele, a także zaproszeni goście: Justyna Sajdak – Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty w Kluczach, Justyna Białaś – Radna Gminy Klucze oraz dyrektorzy szkół, w których odbyły się eliminacje gminne: Barbara Wróbel – Dyrektor SP 2 w Wolbromiu, Aneta De Gregorio-Dyrektor Zespółu Przedszkolno – Szkolnego w Podlipiu, Barbara Poseł- Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zadrożu, Anna Kotara – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Chechle oraz Ewa Skubis-Dyrekor Szkoły Podstawowej nr 1 w Olkuszu.