Jesteś tutaj:

Obrazki

Dbałość o właściwe odżywianie jest ważna dla utrzymania dobrego stanu zdrowia. Wie o tym Nadia Skrzypczak oraz Zofia Pacia uczennice klasy 8b, które reprezentowały szkołę podczas II Powiatowego Turnieju o Żywieniu w Zespole Szkół nr 4 w Olkuszu. Test teoretyczny oraz osiem konkurencji praktycznych, pozwoliły sprawdzić wiedzę na temat żywienia oraz umiejętności wykorzystywane w kuchni podczas przyrządzania posiłków. Poczęstunek przygotowany przez tamtejszych uczniów z kierunku technik żywienia oraz świetna zabawa były nieodzownym elementem tego dnia. Serdecznie dziękujemy dziewczynom za udział i zaangażowanie!

 

           

 

        

 

Z okazji Dnia Ziemi w Szkole Podstwowej nr 9 w Olkuszu odbył się Powiatowy Konkurs Ekologiczny pt. „Woda-źródło życia”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klas ósmych Aleksandra Woźniczko oraz Wiktoria Wójcik. Konkurs podzielony na cześć teoretyczną obejmował potrzeby ochrony przyrody, a w szczególności zasobów wodnych. W części praktycznej dziewczyny samodzielnie wykonywały filtr do oczyszczania brudnej wody z przyniesionych materiałów. Dziękujemy uczennicom za udział, świetną zabawę i zaangażowanie.

 

 

             

 

29 listopada 2021 r. odbył się szkolny etap Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla edukacji wczesnoszkolnej pt. „Podróże z wierszem”. Uczniowie zaprezentowali wiersze związane z tematyką konkursu. Małych oratorów oceniało jury w składzie: Pani Dyrektor Anna Kotara oraz Pani Monika Latos. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników wybrano najlepiej recytujących uczniów, którzy będą reprezentowali naszą szkołę  w gminnym etapie.

Wyniki konkursu:

Miejsce I zdobyła  Zuzanna Małozięć  ucz. kl.III –  nauczyciel prowadzący Agnieszka Bruzda

Miejsce II zdobyła  Karolina Borok ucz. kl. I – nauczyciel prowadzący Edyta Kidawa-Półkoszek

Miejsce III zdobyła  Zofia Majka ucz. kl. II– nauczyciel prowadzący Kinga Czapla

Zostały również przyznane wyróżnienia dla Nadii Dziechciewicz z kl. I, Elisy Rocchi z kl.II, Wojciecha Jarosa z kl.II

Gratulujemy i życzymy sukcesów w gminnym etapie konkursu!

 

 

     

 

Do góry