Spotkanie z absolwentem

Dnia 15 lutego 2013 r. gościliśmy w naszej szkole kolejnego absolwenta –Radosława Strzałkę.

Pan Radek ukończył dwa kierunki studiów; studia magisterskie na AGH –fizyka ciała stałego oraz studia licencjackie –fizyka teoretyczna na UJ w Krakowie. Obecnie odbywa studia doktoranckie z fizyki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz prowadzi zajęcia dydaktyczne ze studentami wielu wydziałów AGH.

Spotkanie z absolwentem było bardzo ciekawe. Pan Radek przygotował i zaprezentował wszystkim uczniom bardzo ciekawą prezentację multimedialną. Fizyk mówił o stanach skupienia materii, budowie ciał stałych, kryształów oraz materii wokół nas.

Uważamy, że takie spotkania są bardzo pożyteczne. Mamy możliwość osobiście spotkać znanych absolwentów, a ponadto wiele ciekawego się dowiedzieć. Dzieci przekonały się, że same zdolności zaproszonych gości nie wystarczają, żeby być sławnym. Potrzebna jest także systematyczna praca i wytrwałe dążenie do zamierzonych celów.