ŚWIAT WIDZIANY INACZEJ

Dnia 3 czerwca 2017r. o godz.10.00 w sali teatralnej MDK  w Krakowie odbyło się rozdanie nagród z konkursów „Świat widziany inaczej” , „Papierowe Rzeżby” i „Poeci piszą – dzieci ilustrują „. Ja zajęłam 3 miejsce w Konkursie Literackim „Świat widziany inaczej”. Napisałam pracę pod kierunkiem pani Bożeny Kliś.

W dniu rozdania nagród można było obejrzeć wystawę nagrodzonych prac. Konkurs oceniali uczniowie kl. V i VI szkoły dla niewidomych i niedowidzących. Prace oceniane były  w skali od 1 do 10. 

6 uczniów przyjechało z opiekunem na rozdanie nagród. Opowiadali nam, jak sobie radzą i jak się uczą. Przywieźli ze sobą przedmioty pomocne w nauce. Poznaliśmy także alfabet Braille’a. Mogliśmy także poćwiczyć układanie liter. Na zakończenie Mikołaj, chłopiec niewidzący, odczytywał dyplomy napisane braillem , a jego koledzy wręczali nagrody.

Wyjazd był bardzo pouczający , mogłam poznać problemy osób niewidzących.

                                                                                                       Natalia Giermala- uczennica klasy VI