Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 – Był taki wrzesień! Jest taki wrzesień.

Jak co roku, przedszkolaki i uczniowie ZSP w Chechle rozpoczęli nowy rok szkolny 2019/2020.

Nie zawsze jednak tak było. 1 IX 1939 roku miał to być jak co roku początek roku szkolnego pełen  gwaru dzieci i dzwonków szkolnych. Jednak zamiast tego od Westerplatte po Tatry rozległy się wybuchy bomb, ryk samolotowych silników, wycie syren, przerażone głosy dzieci i tupot żołnierskich butów niemieckiego najeźdźcy miażdżących polskie wsie i miasta. 80 lat temu  rozpoczęła się II wojna światowa. Przyniosła śmierć, głód, cierpienie

i zniszczenie. Pochłonęła około 50 milionów ludzi. Dramat II wojny światowej jest przestrogą dla przyszłych pokoleń i dla nas. Ponieśliśmy jako naród wielkie ofiary. Pamiętać o nich będziemy, ponieważ rozumiemy, że naród, który zapomni swą przeszłość, skazany jest na bolesne doznania.

Pamiętając o tej bardzo ważnej rocznicy złożyliśmy hołd wszystkim ofiarom tej wojny i uczciliśmy ich pamięć minutą ciszy.

Inauguracja rozpoczęła się od mszy świętej celebrowanej przez Księdza Proboszcza Marka Szeląga. Potem odbyła się uroczystość w szkolnej sali gimnastycznej. Wszystkich powitała Pani Dyrektor Anna Kotara, która szczególnie serdecznie przywitała pierwszoklasistów i życzyła sukcesów w nowym roku. Później uczniowie spotkali się z wychowawcami w swoich salach lekcyjnych.

Kolejny rok szkolny to nowe wyzwanie i czas pełen ciężkiej pracy. Miejmy nadzieję, że owocnie wykorzystają go uczniowie, nauczyciele i rodzice.

         inf. Bożena Kliś