Pogadanki dla uczniów pod nadzorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olkuszu

Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olkuszu przeprowadzili zajęcia edukacyjne dla dzieci w klasach I-III  i IV-VIII. Zajęcia miały na celu kształtowanie postawy prozdrowotnej oraz utrwalanie przyzwyczajeń i kulturalnych nawyków dbania o codzienną higienę ciała ze szczególnym uwzględnieniem mycia rąk jako warunku zachowania zdrowia. Zainteresowaniem cieszyły się tematy związane z profilaktyką kleszczową. Dzieci dowiedziały się czym są kleszcze, gdzie żyją i jak można się ich ustrzec. Temat: „Poznaj grzyby -unikniesz zatrucia” również bardzo zainteresował naszych uczniów. Chcesz wiedzieć więcej – kliknij w link. 

Rozmowa z uczniami na temat zdrowego odżywiania była ciekawa i inspirująca. Uczniowie zapamiętali zasadę 5 porcji warzyw lub owoców, zostali zachęceni do picia czystej wody i dbania o swoje zdrowie i najbliższych. Chcesz wiedzieć więcej – kliknij w link.

inf. Eleonora Lazurowicz-Senejko