ZAPROSZENIE | Pix Programming Challenge PL

Zapraszam uczniów naszej szkoły do udziału w polskiej edycji konkursu Pix Programming Challenge.PIX plakat_pl-kliknij w link Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Konkurs w 2019 roku jest organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii.

Zarówno udział w konkursie jak i aplikacja są całkowicie bezpłatne!

Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python.

Wszelkie informacje znajdzie na stronie internetowej

inf. Eleonora Lazurowicz-Senejko