Teatrzyk Kamishibai w klasie I

                Dnia 8.10.2019 r.  klasa 1 gościła na zajęciach w szkole panią Darię Wąs – bibliotekarkę z Biblioteki Pedagogicznej w Olkuszu, która        przyjechała do naszej szkoły z teatrzykiem Kamishibai. Uczniowie wysłuchali bajkę „O Czerwonym Kapturku” .

               Pierwszaki o teatrzyku Kamishibai  usłyszeli po raz pierwszy od pani bibliotekarki. Otóż jest to japońska sztuka głośnego czytania i opowiadania dla dzieci. Technika ta wykorzystuje opowiadanie i plansze z ilustracjami oraz drewnianą skrzynię. Opowieści to sposób poznawania świata, uczenia się, a obraz dodatkowo wzmacnia ten przekaz. Ciekawa opowieść o Czerwonym Kapturku i magiczna skrzynka z ilustracjami oczarowały dzieci i przeniosły je do świata fantazji. Zajęcia bardzo wszystkim się podobały. Na zakończenie   uczniowie wykonali prace plastyczne związane z wysłuchaną bajką.

 

inf. Eleonora Lazurwicz-Senejko