Klasa I na Uniwersytecie prof. Wodniczka w PWiK w Olkuszu

Dnia 15 października 2019 r. uczniowie klasy I pojechali na swoją pierwszą wycieczkę do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Olkuszu na spotkanie z profesorem Wodniczkiem.

Pierwszoklasiści wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Uniwersytet prof.Wodniczka – edukacja ekologiczna dla najmłodszych” – były to zajęcia edukacyjne, w trakcie których dowiedzieli się dlaczego woda jest ważna i jak chronić jej zasoby. Co to jest woda? Dlaczego bez niej nie można żyć? – na te i inne pytania próbowali udzielić odpowiedzi nasi uczniowie podczas spotkania z profesorem Wodniczkiem w budynku Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Olkuszu.

Po ciekawych zajęciach uczniowie wzięli udział w terenowej ścieżce edukacyjnej „Bez wody nie ma życia” – projekcie realizowanym przez Stowarzyszenie Szansa Białej Przemszy.

inf. Eleonora Lazurowicz-Senejko