Spotkanie z myśliwymi Koła Łowieckiego „Antylopa” w Chechle

W środę, tj. 11 marca 2020 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Chechle gościli myśliwych z Koła Łowieckiego „Antylopa” w Chechle, m.in. pana prezesa Bogdana Wojdyłę oraz łowczego Waldemara Szczygła.

Panowie przywitali uczniów tradycyjnym pozdrowieniem myśliwych: „Darzbór!”. Następnie   zaprezentowali swoje mundury, a później przeprowadzili prelekcję na temat lasu i jego mieszkańców.

Opowiadali o swojej pracy i podkreślali, że „Człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających”.

Zachęcali dzieci i młodzież do częstego obcowania z przyrodą, przypominali o konieczności dokarmiania zwierząt oraz działaniach na rzecz ochrony gatunków. Ostrzegali,  jak chronić się przed kleszczami i jak rozpoznać zwierzę zarażone wścieklizną.

Zwrócili  także szczególną uwagę na bezpieczne korzystanie z uroków lasu oraz szkodliwy wpływ dzikich wysypisk śmieci na ekosystem leśny.

Celem wizyty było również podziękowanie uczniom za zbiórkę kasztanów i żołędzi dla leśnych zwierząt. Na koniec panowie wręczyli nagrody książkowe, ufundowane przez Koło Łowieckie. Ponadto aktywni podczas prelekcji uczniowie, otrzymali dodatkowe upominki i gadżety. Dzieci obiecały dołożyć wszelkich starań, aby dbać o środowisko oraz dobro leśnych mieszkańców.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy panu Waldemarowi Szczygłowi oraz panu Bogdanowi Wojdyle z Koła Łowieckiego ,,Antylopa” w Chechle za poświęcony nam czas, ufundowanie i przekazanie nagród książkowych, miłą atmosferę i niezapomnianą lekcję przyrody.

inf. Monika Zalewska