Narodowe Święto Niepodległości

W tym roku mogliśmy razem, po nauce zdalnej, świętować odzyskanie przez Polskę Niepodległości.
Już 9 listopada 2021 r. zorganizowany był uroczysty apel, podczas którego odbyła się akademia. Recytowaliśmy wiersze i śpiewaliśmy pieśni legionowe i patriotyczne. Wszyscy odśpiewaliśmy nasz hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”.
Następnego dnia, tj. 10 listopada wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.

W dniu Święta Niepodległości, tj. 11 listopada zgromadziliśmy się wokół pocztu sztandarowego w naszym parafialnym kościele. Odbyła się msza św. za Ojczyznę, a potem mogliśmy obejrzeć piękny spektakl słowno-muzyczny pt. „Imię Wolności”. Była to niezwykła i pouczająca lekcja historii.
Nasze obchody Święta Niepodległości zakończyły się w dniu 13 listopada w Bydlinie, gdzie nasz poczet sztandarowy wziął udział w święcie patriotycznym.

Te piękne przeżycia związane z naszym świętem narodowym uświadomiły nam, jak bardzo ważne jest posiadanie Ojczyzny, która jest Matką wszystkich Polaków. Jesteśmy dumni i wdzięczni tym, którzy przelewali krew i oddawali swoje życie za Polskę. Należy się im cześć i szacunek.
Również dzisiaj możemy służyć naszemu krajowi poprzez solidną pracę, naukę, poszanowanie symboli narodowych, tradycji i dbałość o piękno naszej polskiej mowy.