Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice

Aktualnie rośnie popularność brutalnego serialu pt. „Squid game”. W ostatnim czasie coraz częściej słychać niepokojące treści, również na szkolnych korytarzach, na temat wspomnianego serialu. Uczniowie są zaniepokojeni, rozdrażnieni i pobudzeni. Swoje zachowanie opierają na wykreowanych sytuacjach, upodabniają się do bohaterów i stosują podobne zasady, gry i zabawy, które wprowadzają w życie codzienne. Serial jest skonstruowany w bardzo podstępny sposób, widoczne są w nim elementy zabaw, jakie dzieci znają z przedszkola i szkoły podstawowej np. „raz, dwa, trzy, Babajaga patrzy” czy gry w klasy.

Apelujemy, by zwrócić uwagę na to co oglądają dzieci. „Squid game” jest coraz bardziej popularny i jednocześnie niebezpieczny dla dzieci w każdym wieku, w szczególności dla tych, które nie są jeszcze w stanie odróżnić świata wirtualnego od realnego.