WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK „DECORA” W MIECHOWIE

1 grudnia uczniowie klas I- III i 2 grudnia uczniowie klas IV- VI uczestniczyli w warsztatach plastycznych zorganizowanych w zakładzie produkującym ozdób choinkowych „Decora”  w Miechowie.

Zajęcia zostały połączone ze zwiedzaniem zakładu, w którym wszystkie szklane ozdoby choinkowe są robione i ozdabiane ręcznie. I nie jest to wcale łatwa praca. Dzieci poznały cały proces powstawania ozdób choinkowych, od projektowania, formowania, srebrzenia i misternego ozdabiania aż do specjalistycznego pakowania. Swoje bombki uczniowie wykonywali pod czujnym okiem pracowników zakładu, takie malowanie własnej bombki dla każdego dziecka było fascynujące. Na koniec uczniowie zakupili w sklepie przy fabryce dowolnie wybrane ozdoby. Wracając, każdy z uczestników myślał o nadchodzących świętach i choince, którą ozdobi własnoręcznie wykonaną bombką.