GŁOSUJMY NA „CZYŚCIOCHOWĄ AKADEMIĘ”

Uczniowie klas 1-3 uczęszczający na świetlicę szkolną przez cały rok aktywnie uczestniczą w programach edukacyjnych. Jednym z nich jest Czyściochowa Akademia, której organizatorem jest drogeria Rossmann. Głównym jego celem jest nauka prawidłowych nawyków higienicznych wśród najmłodszych. W Czyściochowych Mistrzostwach dzieci realizują zajęcia, biorą udział w konkursach, doświadczeniach i w świętach higienicznych. Za każdą z tych aktywności zdobywają punkty, które przybliżają do wygrania nagrody głównej – edukacyjnego pikniku dla całej placówki.

Teraz w rywalizacji o tę nagrodę mogą pomóc m.in. rodzice, biorąc udział w głosowaniu na stronie www.rossmann.pl/czysciochowa-akademia. Głosować mogą uczestnicy programu Rossnę! Do 15 kwietnia 2022 roku. Codziennie można oddać jeden głos na naszą szkołę. Każdy z nich jest na wagę złota, bo może wpłynąć na to, która placówka zwycięży.

 

Ponadto uczniowie świetlicy biorą aktywny udział w programie MegaMisja organizowanym przez Fundacje Orange, który kształtuje cyfrowe kompetencje. Przy realizacji wyzwań na platformie uczniowie uczą się, jakie treści można publikować w internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy. W MegaMisji stawiamy na współpracę między dziećmi, twórczą dyskusję w trakcie zajęć i zabawę, która przyspieszy nabywanie cyfrowych kompetencji.