DZIEŃ PATRONA

Tadeusz Kościuszko patronuje naszej szkole od 1969 roku. Tradycją szkoły jest organizowanie co roku Dnia Patrona. Uczniowie ubierają się odświętnie, odbywa się uroczysta akademia, po której następuje finał konkursów związanych z patronem.

Dnia 9 maja 2022 r., na drugiej godzinie lekcyjnej, wszyscy uczniowie zgromadzili się w sali gimnastycznej, aby uczcić pamięć Patrona szkoły. Odbył się uroczysty apel „Zwyczajny-niezwyczajny”, którego bohaterem był Patron, Tadeusz Kościuszko, człowiek, który wyprzedzał swoje czasy.

Uczniowie klas: VII i VIII b wcielili się w rolę dziennikarzy i Patrona, aby lepiej przybliżyć postać Bohatera dwóch narodów: Polski i Stanów Zjednoczonych. Zebrani na uroczystości zaśpiewali hymn „Mazurek Dąbrowskiego”, piosenki „Racławickie pola żyzne” oraz „Bartoszu, Bartoszu!”.

Po części artystycznej ogłoszono wyniki przeprowadzonych wcześniej konkursów, a zwycięzcy otrzymali nagrody:

  1. Konkurs wiedzy: Alicja Pacia kl.6, Milena Kulawik kl.6 i Amelia Tylec kl.7.
  2. Konkurs kaligraficzny dla klas I-III: Wiktor Smętek kl.I, Zuzanna Małozięć kl.III i Gabrysia Rak kl.II.

W kategorii klas IV-VIII: Zuzanna Woźniczko kl.VIII b i Alicja Pacia kl.6.

  1. Konkurs plastyczny: Anastazja Baryczka kl.I, Zofia Majka kl.II i Kacper Kulawik kl.III.

Wszystkim nagrodzonym  gratulujemy!!!