WYCIECZKA DO WARSZAWY

19 i 20 października 2022 to dni, w których klasy 6, 7 i 8 odwiedziły stolicę naszego kraju. Pierwszego dnia spacerowaliśmy po Starym Mieście i Placu Zamkowym, podziwialiśmy Zamek Królewski, Barbakan i Katedrę św. Jana. Aby wspomnieć tych, którzy walczyli za naszą wolność, zatrzymaliśmy się przy Pomniku Małego Powstańca, przy Grobie Nieznanego Żołnierza, tablicy upamiętniającej miejsce, gdzie poległ poeta Krzysztof Kamil Baczyński a także zobaczyliśmy słynny Arsenał, gdzie harcerze z Szarych Szeregów przeprowadzili akcję uwolnienia Rudego- Janka Bytnara. Na zakończenie dnia czekał nas jeszcze taras widokowy na XXX piętrze Pałacu Kultury i Nauki i wspaniała panorama Warszawy oraz spacer po Łazienkach.
Dzień drugi to zmiana tematyki wycieczki. Zaczęliśmy od pobytu na Stadionie Narodowym, następnie zobaczyliśmy ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, który jest jednym z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie, spacerowaliśmy bulwarami aż do pomnika Syrenki (ostatniego pomnika zbudowanego przed wybuchem II wojny światowej), a na zakończenie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik.

 

 

  

.