Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W naszej szkole obchodziliśmy ten dzień w dniu 23 listopada. Jest to jedno z tych nietypowych świąt, które wywołuje w nas pozytywne emocje, to okazja do tego by podzielić się miłym słowem z kimś obok nas. Wraz z uczniami klasy IV odwiedziliśmy każdą z klas i przybliżyliśmy im krótką historię dnia życzliwości. Mówiliśmy o tym co to znaczy być życzliwym dla innych i czy warto być taką osobą. W związku z Dniem Życzliwości i Pozdrowień w każdej klasie uczniowie i nauczyciele losowali karteczkę z miłym słowem. Nie zapomnieliśmy także o wszystkich pracownikach szkoły. Przesłaniem akcji było podkreślenie tego, że życzliwym można być codziennie. Życzliwość to uśmiech, ciepłe spojrzenie, kilka dobrych słów. Jak być życzliwym? Wystarczy kierować się zasadą: traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany. Bardzo dziękuję za pomoc w organizacji akcji uczniom klasy IV – Zuzi M, Kacprowi i Soni. W ramach akcji dotyczącej dnia życzliwości klasa IV wraz z wychowawcą i psychologiem szkolnym wybrała się także do Domu Seniora “Pustynna Oaza”. Podczas odwiedzin u seniorów uczniowie zaprezentowali wierszyki i zaśpiewali piosenki. Seniorzy odwdzięczyli się tym samym i również ochoczo śpiewali dla uczniów piosenkę. Potem wspólnie usiedliśmy do stołów, aby razem wypić herbatkę, zjeść babeczki i pierniczki. Była to doskonała okazja do rozmów pomiędzy pokoleniami. Bardzo dziękuję wszystkim uczniom oraz wychowawcy klasy IV – Pani Magdalenie Palskiej za zaangażowanie w tę inicjatywę.