Wycieczka do Krakowa z projektu

W ramach projektu młodsi uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Naszym pierwszym przystankiem był Teatr Groteska, gdzie mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach teatralnych. Przy pomocy doświadczonych aktorów dowiedzieliśmy się jakie lalki występują w teatrze oraz poznaliśmy tajniki sztuki aktorskiej, m.in. jak budować postać teatralną, jak pracować nad głosem i mimiką, a także jak łączyć różne techniki aktorskie w jedną spójną całość. Warsztaty były bardzo interaktywne i angażujące, co pozwoliło nam nauczyć się wiele nowych umiejętności. Po warsztatach w Teatrze udaliśmy się do Muzeum Archeologicznego gdzie mieliśmy okazję zobaczyć wiele interesujących eksponatów z różnych epok historycznych. Największe wrażenie zrobiły na nas kości pradawnych zwierząt oraz przedmioty codziennego użytku, takie jak broń, biżuteria czy narzędzia. Wszystkie eksponaty były opatrzone ciekawymi opisami, co pozwoliło nam lepiej zrozumieć ich kontekst historyczny. Wycieczka do Krakowa była dla nas nie tylko świetną okazją do zwiedzania ciekawych miejsc, ale również do zdobycia nowych doświadczeń. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.