DLA NIEPODLEGŁEJ

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, które obchodzimy 11 Listopada, w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Chechle odbyła się uroczysta akademia pt. „Zaśpiewajmy dla Niepodległej”. Wzięli w niej udział uczniowie klas 1,2,5,6, i 8.

Oprócz wspólnego śpiewania występujący młodzi artyści utworzyli alfabet Niepodległej i przypomnieli całej szkolnej społeczności ważne fakty z historii naszego kraju. Uczniowie w pięknym śpiewie, recytacji wyrazili miłość do Ojczyzny, więź z przeszłymi wiekami oraz dumę ze swojej Ojczyzny. Uczcili polskich żołnierzy i ludzi, którzy walczyli, abyśmy mieli dziś Ojczyznę wolną i piękną. Uczniowie i przedszkolaki wspólnie odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Szkoła do hymnu”.

W dniu Święta Niepodległości tj. 11.11.2023 r. uczniowie zgromadzą się wokół sztandaru Szkoły w parafialnym kościele pw. Narodzenia NMP w Chechle, aby najpierw obejrzeć spektakl muzyczny pt. „Santo Subito”, a następnie wziąć udział we mszy św. w intencji Ojczyzny.

Ponadto uczniowie szkoły podstawowej wezmą udział Międzynarodowym Biegu Ulicznym „Szlakiem Walk Legionistów” w Bydlinie.