Obchody 11 listopada

Dnia 11 listopada 2023 r. przedstawiciele naszej społeczności szkolnej wraz z pocztem sztandarowym upamiętnili 105 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Obejrzeliśmy widowisko muzyczne Teatru Prowincja z Gliwic pt. „Santo Subito”. Aktorzy, którzy wcielili się w postać trzech archaniołów, w oryginalny sposób przeprowadzili nas przez życie św. Jana Pawła II, ukazując Jego drogę do Świętości.

Podziwiając prawdziwy kunszt artystyczny wyrażony w tekście, pieśni i grze aktorskiej, przeżyliśmy piękną lekcję historii.  Przypomnieliśmy sobie najważniejsze wydarzenia z życia naszego wielkiego rodaka. Dopełnieniem było uczestnictwo we Mszy św. w intencji Ojczyzny, podczas której wysłuchaliśmy okolicznościowego kazania. Oprawę muzyczną Mszy św.  przygotował zespół Ad Dei Gloriam na czele z absolwentką naszej szkoły Panią Klaudią Kulawik.

Na zakończenie Eucharystii wraz z Panem Wójtem, przedstawicielami władzy samorządowej i lokalnej złożyliśmy kwiaty w miejscu upamiętniającym męczennika błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszkę.

Cała uroczystość była doniosła i pełna  wzruszeń.