Witaj, Majowa Jutrzenko!

3 maja zapisał się w historii Polski jako wyjątkowo ważny dzień- uchwalenia pierwszej konstytucji, drugiej na świecie, a pierwszej w Europie. Wprowadzała ona zmiany zgodne z ideami oświecenia i dążyła do zreformowania ustroju ówczesnej Rzeczpospolitej.
Dnia 3 maja 2024 obchodziliśmy 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji.
Z tej okazji w przeddzień święta odbył się w szkole uroczysty apel, na którym uczniowie przypomnieli ważne dla Polaków wydarzenia. Recytowane wiersze i śpiewane pieśni wyrażały dumę i miłość do Ojczyzny. Piękna dekoracja, symbole narodowe, a więc flaga biało-czerwona, godło Polski, poczet sztandarowy oraz uroczyście odśpiewany przez wszystkich „Mazurek Dąbrowskiego” wprowadziły bardzo uroczystą atmosferę. Po tej lekcji historii w świątecznym, podniosłym nastroju udaliśmy się na majową przerwę w nauce.
W dniu Święta Konstytucji 3 Maja wraz z pocztem sztandarowym Szkoły Podstawowej w Chechle zgromadziliśmy się w kościele parafialnym, gdzie z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, odbyła się uroczysta msza święta za Ojczyznę, a także piękny koncert.
Usłyszeliśmy najpiękniejsze modlitwy Maryjne oraz polskie arie i pieśni patriotyczne. Wykonawcami byli studenci, absolwenci i pedagodzy Akademii Muzycznej w Katowicach.
Była to niezwykła uczta duchowa, która na długo zapadnie w naszej pamięci.