Dzień Ziemi

Dzień Ziemi to najważniejsze święto ekologiczne, którego celem jest uświadomienie, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Hasłem przewodnim tegorocznej akcji jest: „BĄDŹ EKO – POMÓŻ ZIEMI”. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wraz z przedszkolakami uczestniczyli w Happeningu ekologicznym, którego celem było zwrócenie uwagi na segregację odpadów, walkę z zanieczyszczeniem naszej planety plastikowymi odpadami, promowanie  działań na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska i edukowanie ludzi, jak wielki problem stanowi zanieczyszczenie Ziemi odpadami z tworzyw sztucznych. Wspólnie zaśpiewano piosenkę Ekorock a następnie uczniowie, przemaszerowali barwnym korowodem, trzymając własnoręcznie wykonane transparenty oraz kolorowe pompony. Dzieci skandowały hasła ekologiczne: „Okaż kulturę i chroń naturę”, „Mądre dzieci segregują śmieci”, „Śmieci segregujesz, Ziemię ratujesz!”, „Nie pal śmieci”, „ Narodzie pomóż przyrodzie!”… Mamy nadzieję, że dzięki takim działaniom zwiększa się świadomość ekologiczna naszych podopiecznych.