Szkolny konkurs recytatorski

Dnia 7 października 2022 r. odbył się etap szkolny Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym”. Wzięli w nim udział  uczniowie klas 7 i 8: Jan Żak, Nadia Krzeczowska, Lena Działach i Leny Działach. Recytatorzy wygłaszali 2 polskie utwory romantyczne z okresu 1822-1863. Komisja wybierze najlepszych recytatorów, którzy wezmą udział w etapie gminnym.

W Wilnie 200 lat temu, w 1822 r. ukazały się „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, dzieło, które wyznaczyło początek epoki romantyzmu w Polsce. W związku z tym Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego.

Jako szkoła chcemy wpisać się w jego obchody poprzez udział w konkursie recytatorskim. Już we wrześniu braliśmy udział w Narodowym Czytaniu, zapoczątkowanym przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.