Wycieczka do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic

Dnia 4.10.2022 r. uczniowie klas VII i VIII wraz z nauczycielami wzięli udział w pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic, ukochanego miasto Papieża Jana Pawła II.

Kalwaria Zebrzydowska, zwana drugą Jerozolimą, jako pierwsze miejsce wycieczki  była dla uczniów niezwykłym przeżyciem. Nie tylko ze względu na obecność w tym szczególnym miejscu, ale udział w diecezjalnym spotkaniu z biskupem naszej Diecezji Sosnowieckiej Grzegorzem Kaszakiem.  Podczas nabożeństwa wygłosił on homilię do zebranej młodzieży. Słowa biskupa kierowane były do serc i umysłów młodych ludzi. Podkreślały niezwykłą wartość nauki i marzeń do spełnienia. Były one szczególnie ważne dla ósmoklasistów, których po szkole  podstawowej czekać będzie poważny pierwszy egzamin. Już teraz należy właściwie zaplanować ten czas roku szkolnego, a potem nasze dalsze życie.

Natomiast w Wadowicach uczniowie mieli okazję zwiedzić Dom-Muzeum naszego Wielkiego Polaka, Karola Wojtyły. Eksponaty i klimat domu wywarły na nas wielkie wrażenie, a widok osobistych rzeczy Papieża, był dla wszystkich niezwykłym przeżyciem.

Na koniec wycieczki uczniowie udali się na słynne papieskie kremówki. Smakowały one wyjątkowo, a pozytywnym doznaniom sprzyjały słoneczne promienie złotej polskiej jesieni.