Efekty pracy w roku 2021/2022

Efekty pracy Szkolnego Koła Wolontariatu w Szkole Podstawowej w Chechle rok szkolny  2021-2022.

Zorganizowanie i koordynowanie Wielkanocnej Zbiórki Żywności (01.04.2022r.)- podczas ośmiogodzinnej zbiórki zebrano 161kg 720. Opiekę nad wolontariuszami pełniły p. Magdalena Palska i Monika Zalewska. W zbiórce wzięli udział wolontariusze klas ósmych. Zebranie produkty żywnościowych i środków higieny. Wszystkie zebrane produkty zostały rozprowadzone wśród potrzebujący mieszkańców Chechła.

Pomagaliśmy w rozlokowaniu uchodźców z Ukrainy i zapewnieniu bieżącej pomocy: materace, łóżka, pościel, ubrania, wózki dziecięce, żywność- transportowanie zebranych rzeczy do punktu gminnego- Klucze Osada ;

Braliśmy udział w akcji Caritasu „Paczka dla Ukrainy”;

Zorganizowaliśmy zbiórkę karmy dla schroniska w Bolesławiu;

Prowadziliśmy zbiórkę nakrętek dla dzieci niepełnosprawnych;

Wzięliśmy udział w Targach Wolontariatu- Amelii Porc została Wolontariuszem  Roku 2021; Przeprowadziliśmy zbiórkę nakrętek dla dzieci niepełnosprawnych;

Uporządkowaliśmy miejsca pamięci narodowej, groby partyzantów, zmarłych pracowników szkoły i przedszkola.

Uczestniczyliśmy w akcji charytatywnej „ Góra grosza”. Akcja prowadzona we współpracy  z Samorządem Szkolnym.