Najlepsi Wolontariusze 2021

Amelia Porc Laureatką konkursu Wolontariusz Roku 2021 w kategorii  Najlepszy wolontariusz w mojej organizacji

Amelia Porc  uczennica  klasy VIII Szkoły Podstawowej im Tadeusza Kościuszki w Chechle, od dwóch lat należy do Szkolnego Koła Wolontariatu oraz współpracuje ze Stowarzyszeniem Młodzi i Kreatywni „SMyK”,  gdzie podejmuje pracę wolontariacką. Początek jej pracy sięga jeszcze wcześniej,  zaczynając już od klas najmłodszych, gdzie  jako mała dziewczynka zawsze była gotowa do pomocy każdemu, kto jej potrzebował. Jest wrażliwa na potrzeby ludzi- zarówno małych dzieci, rówieśników jak i starszych osób. Pasją Amelki jest ruch, zabawa, muzyka i gotowanie zatem działania na rzecz osób potrzebujących pomagają jej w pełni dobrze wykorzystywać wolny czas co stanowi ogromna pomoc dla dzieci i osób starszych jak i służy jej samorozwojowi. Amelki nie trzeba prosić  o  wykonywanie działań bo to Ona często podpowiada kogo można by objąć pomocą i jaką akcję wolontariacką podjąć. Większość działań Amelia podejmuje  poza godzinami nauki szkolnej w tak zwanym „wolnym czasie” oraz w wakacje.

W czasie edukacji zdalnej Amelia służyła pomocą wychowawcy, nauczycielom i rówieśnikom.